Kilka rad dla osób, które chciałyby przyłączyć się do tworzenia tej strony.


1. Jak dołączyć do użytkowników tworzących stronę?


Po wejściu na stronę zobaczycie Państwo na górze napis: „You are not a member of this Wiki”, należy tam kliknąć opcję „Join now” (możliwe jest, że domyślne ustawienia przeglądarki wyświetlą wszystkie powyższe napisy po polsku), a następnie założyć konto(niezbędny będzie adres e-mail). Przy zakładaniu proszę o stworzenie loginu przynajmniej z imieniem i pierwszą literą nazwiska, tak, byśmy mogli łatwo zweryfikować nowe osoby dołączające do strony. Po założeniu konta wracamy na stronę główną ( www.eurolinguanews.wikispaces.com) i ponownie klikamy „Join now”, tym razem pojawi nam się następujący widok:

wiki1.JPG

Wystarczy kliknąć „Prośba o członkostwo” i zostanie ona do nas wysłana, a my potwierdzimy ją jak najszybciej.2. Jak edytować stronę?


Każdy zarejestrowany użytkownik może edytować zawartość wszystkich stron znajdujących się na stronie projektu. Jak to zrobić? W prawym górnym rogu każdej strony znajduje się menu edycji:

wiki2.JPG
Wystarczy w tym menu nacisnąć opcję „Edit” i pojawi nam się edytor podobny do Worda:

wiki3.JPG

Teraz wystarczy wpisać tekst, który jest nam potrzebny. Możemy tu jednak również wstawiać linki (np. link do filmu na youtube), pliki z własnego dysku (można wstawić własne zdjęcia), tabelki oraz inne rzeczy.

Najważniejszą rzeczą jest naciśnięcie przycisku „Save” po wyedytowaniu strony, by nasza praca została zapisana.3. Czy muszę trzymać się jakichś zasad podczas edycji?


Pamiętaj o następujących rzeczach:
- staraj się nie powtarzać informacji, które już znajdują się na stronie;
- staraj się pisać bezbłędnie; jeśli lektor zostawi Ci w komentarzu informację o błędach, popraw je jak najszybciej;
- jeśli dodajesz zdjęcia, których nie wykonałeś/aś samodzielnie, umieść link ze źródłem pochodzenia zdjęcia