białołęka news.JPGKwiecień 2014Happy Easter


Lekcja wielkanocna przeprowadzona w grupie Pani Karoliny Sroki. Dzieci pod czas lekcji wykonały plakat i poznały słownictwo związane ze świętami.


T_easter.JPGMarzec 2014Części ciała


Projekt "Części ciała" w języku francuskim. Pani Joasia Chwalisz przeprowadziła lekcję, w której dziewczynki nauczyły się różnych części ciała,
a następnie zrobiły zakładki. Na kolejnej lekcji powtórzyły materiał i wykonały plakat. Plakat został wykonany przez Natalkę, Igę, Emilkę,
Antosię oraz Igę.

T_czesci ciala 1.jpg
T_czesci ciala 2.jpgT_czesci ciala 3.jpg
T_czesci ciala 4.jpg

In the future


Projekt "IN THE FUTURE", realizowany w grupie Pani Doroty Zielińskiej, przez Atenę, Zuzię, Patrycję i Weronikę. Dziewczynki miały zaprezentować jak chciałyby by wyglądała przyszłość. Przyszłość ich i całego świata. Grupa jednogłośnie marzy o tym, aby w przyszłości zwierzęta mówiły a dzieci nie chorowały. Ich zdaniem w przyszłości ludzie powinni mieć wielkie domy i latające samochody.

T_in the future 1.jpg

T_in the future 2.jpg

T_in the future 3.jpg

T_in the future 4.jpg

T_in the future 5.jpgLuty 2014Valentine's Day


Lekcja Walentynowa. Zajęcia zostały przeprowadzone, 14 lutego, w ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH. Dzieci z pierwszej i drugiej klasy poznały słownictwo związane z Walentynkami i wykonały plakat. Lekcja była przeprowadzona przez Panią Dorotę Zielińską a plakat wykonali: Jaś Talacha, Julek Kotoński i Olga Woźniak.

T_valentines day.jpgStyczeń 2014Healthy living


Projekt autorstwa p. Ani Jarroch „Na zdrowie”. Przygotowany w grupie Pani Marty Fudali, przez Nicole Przeździecką, Agatę Świderską, Olę Lewandowską i Przemka Paziewskiego. Dzieci wykonały plakat, poznały słownictwo związane ze zdrowiem a również prezentowały scenki, w których Przemek był lekarzem a pozostałe dzieci pacjentami, mówiącymi o swoich dolegliwościach (gorączka, ból brzucha, złamanie itp).

T_healthy living 1.jpg

T_healthy living 2.jpg

T_healthy living 3.jpg

T_healthy living 4.jpg

My dream is

Projekt "My dream is.." był realizowany na początku stycznia w grupach, prowadzonych przez p. Martę Fudali, p. Karolinę Srokę i p. Dorotę Zielińską. Dzieci oraz młodzież miały za zadanie wypisać na kartkach swoje noworoczne postanowienia czy marzenia. Projekt był realizowany w różnych grupach wiekowych, zaczynając od dziewięciolatków, kończąc na dziewiętnastolatkach. Przyglądając się marzeniom dzieci, chłopcy przeważnie śnią o karierze sportowej: "my dream is to win a swimming competition" "my dream is to be a footballer", natomiast dziewczynki chciałyby podróżować, spotkać swojego idola, czy dostać wymarzonego pieska czy konia. Jednym z nietypowych marzeń jest marzenie chłopca, który chciałby być łowcą wampirów albo smoków.


T_dream 1.jpg

T_dream 2.jpg

T_dream 3.jpg

T_dream 4.jpg

T_dream 5.jpg
T_dream 6.jpgGrudzień 2013Mikołajki


T_mikolajki1.jpg

T_mikolajki 2.jpg

T_mikołajki 3.jpg

T_mikołajki 4.jpgListopad 2013
Tu mieszkam


Projekt „Tu mieszkam” był realizowany w grupach na różnych poziomach zaawansowania. Na przykład, uczniowie w grupach początkujących poznawali słownictwo, związane z bezpośrednim otoczeniem (krótki opis pomieszczeń lub plan mieszkania czy domu). Uczniowie, którzy trochę dłużej uczą się języka obcego, opowiadali o różnych miejscach w swojej dzielnicy, mieście lub kraju. W grupach zaawansowanych powstawały notatki prasowe do czasopisma o standardach życia w różnych miejscach świata.Projekt "Tu mieszkam" jest autorstwa Naszej Germanistki - p. Anny Jorroch

Poniżej przykłady z grup angielskich i hiszpańskich.

T_tu mieszkam 1.jpg

T_tu mieszkam 2.jpg

T_tu mieszkam 3.jpg

T_tu mieszkam 4.jpg

T_tu mieszkam 5.jpg
T_tu mieszkam 6.jpg
T_tu mieszkam 7.jpg

Halloween po hiszpańsku


T_halloween 4.JPG
T_halloween 1.JPG
T_halloween 2.JPG
T_halloween 5.jpg
T_halloween 3.JPG